توضیحات تکمیلی:

دستمال کاغذی یکی از مواد بهداشتی و یکبار مصرف بسیار پر کاربرد برای زندگی در عصر حاضر است. این کالای بهداشتی اکنون با تنوع بسیار زیادی در بازار یافت می شود که ممکن است سوالاتی برای شما ایجاد کند. در این نوشته قصد داریم به توضیحاتی از مواد تشکیل دهنده تا موارد مصرف و انواع تنوع های آن اشاره کنیم.

دستمال کاغذی چیست؟

این کالای بهداشتی از رولهای بسیار بزرگی که به آنها تیشو میگویند درست می شوند که آن رولهای بزرگ در فرایند تولید خرد و به قسمتهای دلخواه بزش می خورند. برای درست کردن این تیشوها از چه موادی استفاده می کنند؟

ماده اولیه این کالا درخت و چوب است که با مواد شیمیایی ترکیب شده و سپس خمیر بدست آمده را با روغن های مخصوصی ترکیب می کنند و خمیر زرد رنگی ایجاد می شود. طی فرایند های شیمیایی دیگر به رنگ سفید تبدیل می شود. حال خمیر مایه این محصول به کاغذ تبدیل می شود. اکنون میتوان از آن در تولید انواع دستمال کاغذی استفاده کرد.

کارایی های دستمال کاغذی:

این محصول جایگزین دستمال های دائمی است که برای سهولت در استفاده و جلوگیری از شست شوی مکرر دستمالهای نخی بکار می رود. البته که بهداشتی تر از دستمال های نخی هم هست چرا که دستمالهای نخی پس از استفاده مجدد شسته نمی شوند و به خوبی ممکن است برای استفاده مجدد ضد عفونی نشوند. پس محلی برای رشت باکتری و زمینه ساز برای بروز عفونت در محل استفاده می شوند. در مواردی که بعد از استفاده درست و به خوبی خشک نمی شوند ایجاد بوی بد و نامطبوعی میکنند که ممکن است ماندگار شود.

دستمال کاغذی برای خشک کردن دست و صورت و اعضای بدن، تمیز کردن بینی و دور دهان، خشک کردن و تمیز کردن سطوح و…. هر کارایی که دستمال های نخی دارند (البته نه به قدرت آنها) به شکل محدود تر مورد استفاده است.

انواع دستمال کاغذی:

دستمال کاغذی های رومیزی که اکنون به شکل جعبه ای و یا پکهای نایلونی عرضه می شوند. این دستمالها بیشتر برای قرار گرفتن در فضای عمومی خانه هست. اینها به صورت تگ برگ دولا تولید می شوند.

دستمال کاغذی های دلسی یا رولی که برای استفاده در دستشویی و حمام هستند که به صورت رول 3لا با 4لا عرضه می شوند.

دستمال کاغذی اشپزخانه یا حوله ای که برای محیط طبخ و آشپزخانه مورد استفاده هستند. رول 3لا یا 4لا با پرفراژ عرضه می شوند.

دستمال کاغذی مربعی که در دو مدل دستمال کوکتل و دستمال سفره عرضه می شوند که 2لا هستند. دستمال کوکتل مربع کوچک که در رستورانها و سر میز استفاده میشوند و دستمال سفره که به شکل مربعهای بزرگ و با انواع طرح و رنگ بفروش میرسند.

“از رنگ دستمال ها نترسید!! رنگ خام تمامی دستمال ها تقریبا به رنگ زرد هست که با مواد شیمیایی سفید می شوند. رنگ آنها ربطی به کیفیت آنها ندارد کیفیت دستمال کاغذی ها به مواد اولیه آنها مرتبط است که ما نمیتوانیم آن را تشخیص دهیم مگر با آزمایش و یا تجربه در استفاده “

برند های معروف دستمال کاغذی:

پارس حیات که برند های معروف و با کیفیت پاپیا (دستمالهای 4 لا) تنو (دستمالهای 3 لا) نلکس (دستمالهای 3لا سبک) را تولید میکند.

نیمه شعبان که برند معروف بیتا و ناین را در اختیار دارد.

چشمک که دستمالهای لوکس و بسیار گرانی تولید میکند.

نرمه که اکنون در بازار بشدت کم یافت می شود.

پنبه ریز که بیشتر در حوزه پد بانوان فعالیت دارد.

تافته که از قدیم الایام هم حضور داشت اکنون سهم بسیار کمی در بازار دارد.

و صدها برند دیگر که زیر مجموعه این برندهای بزرگ هستند.